Slufters Inclosure - Results 08.09.2012


Yellow 2.6 km

  (Started: 15, Did Not Finish: 2, Disqualified: 0)

   1. M12 Michael Ellis           SOC                 27.47
   2. W10 Freya Kelly             WIM                 35.21     +7.34
   3. W10 Cate Madgwick           WIM                 36.47     +9.00
   4. W10 Martha Kelly            WIM                 37.38     +9.51
   5. M10 Mark Jones              WIM                 38.32    +10.45
   6. M45 Peter Costley           SOC                 40.52    +13.05
   7. W10 Laura Ellis             SOC                 44.08    +16.21
   8. GRP Family Kelly            IND                 44.09    +16.22
   9. M10 Jake Parker             IND                 52.37    +24.50
  10. W10 Amy Bullen              WIM                 59.41    +31.54
  11. W10 Hannah Ovans            SOC               1.01.46    +33.59
  12. GRP Family Wells            SOC               1.08.32    +40.45
  13. W4  Hannah Green            IND               1.16.44    +48.57
  DNF M70 Jim Radford             IND            Did Not Finish
  DNF M4  Joe Stephenson          IND            Did Not Finish

Orange 3.8 km

  (Started: 17, Did Not Finish: 3, Disqualified: 1)

   1. W50 Helen Wheelwright       SOC                 45.50
   2. M55 Barry Sowerbutts        SOC                 46.48       +58
   3. W45 Jillian Devine          SOC                 48.07     +2.17
   4. W50 Deborah Mays            WIM                 53.58     +8.08
   5. W70 Joan Hambleton          SARUM             1.01.49    +15.59
   6. W65 Gillian Cross           WIM               1.01.53    +16.03
   7. GRP Family Roberts          IND               1.09.21    +23.31
   8. W14 Ella Sowerbutts         SOC               1.10.25    +24.35
   9. W55 Hilary Dunford          WSX               1.15.56    +30.06
  10. M20 Jack Arthur             IND               1.21.27    +35.37
  11. W70 Judith Bland            WIM               1.24.18    +38.28
  12. W65 Wendy Hooper            WSX               1.31.31    +45.41
  13. W85 Jean Velecky            SOC               1.35.50    +50.00
  DSQ M65 Alan Hooper             WSX            Disqualified
  DNF W12 Poppy Hicks             SOC            Did Not Finish
  DNF W50 Jane Morgan             SOC            Did Not Finish
  DNF W60 Diana Smith             SOC            Did Not Finish

Green 5.2 km

  (Started: 34, Did Not Finish: 3, Disqualified: 2)

   1. M35 Piotr Rusinek           IND                 44.12
   2. M65 Jack Hutchison          SOC                 46.22     +2.10
   3. M55 Stuart Norman           IND                 47.08     +2.56
   4. M50 Martin Goddard          SARUM               48.14     +4.02
   5. M65 Roger Pleasant          SOC                 55.16    +11.04
   6. M65 Peter Hambleton         SARUM               55.34    +11.22
   7. W50 Alison Saunders         HH                  57.11    +12.59
   8. M45 R Hicks                 SOC                 57.43    +13.31
   9. M40 James Rayner            SOC               1.01.07    +16.55
  10. M65 Martin Cross            WIM               1.01.32    +17.20
  11. W45 Julia Hicks             SOC               1.02.41    +18.29
  12. W21 Clare Hutchinson        SOC               1.03.26    +19.14
  13. M50 Richard Dunford         WSX               1.04.30    +20.18
  14. M60 David Mullins           SARUM             1.04.47    +20.35
  15. M70 Richard Brightman       WIM               1.05.03    +20.51
  16. GRP Martha and Sam Paton    SN                1.06.08    +21.56
  17. M14 Sam Costley             SOC               1.06.25    +22.13
  18. W45 Katherine Pike          WIM               1.06.52    +22.40
  19. M75 Roger Hills             WIM               1.07.36    +23.24
  20. W65 Gill Thomlinson         SOC               1.16.01    +31.49
  21. M50 John Arthur             IND               1.19.57    +35.45
  22. M70 David Bland             WIM               1.20.13    +36.01
  23. M75 David Lee               NGOC              1.24.02    +39.50
  24. W50 Lucy Paton              SN                1.24.23    +40.11
  25. W65 Charlotte Thornton      SARUM             1.25.48    +41.36
  26. M65 Nick Jackson            NWO               1.30.44    +46.32
  27. W40 Wendy Smith             SOC               1.34.40    +50.28
  28. M75 John Warren             WIM               1.39.55    +55.43
  29. M35 James Hartshorn         SOC               2.13.38  +1.29.26
  DSQ M65 Terry Sankey            SOC            Disqualified
  DSQ M55 Peter Davis             SOC            Disqualified
  DNF M85 Darrell Cruickshank     BKO            Did Not Finish
  DNF W40 Nicola Harvey           WIM            Did Not Finish
  DNF M15 Edward Hicks            SOC            Did Not Finish

Blue 6.8 km

  (Started: 18, Did Not Finish: 0, Disqualified: 0)

   1. M21 Chris Williamson        SOC                 50.17
   2. M50 Mike Frizzell           BADO                53.02     +2.45
   3. M35 Andrew McNally          WIM                 56.11     +5.54
   4. M21 Stephen Mallison        WIM                 58.29     +8.12
   5. M45 Paul L'Estrange         LVO               1.00.41    +10.24
   6. M60 Michael Reynolds        NWO               1.02.39    +12.22
   7. M45 Simon Bevan             SOC               1.03.10    +12.53
   8. M50 David Saunders          HH                1.04.33    +14.16
   9. M45 Tomas Vronsky           SOC               1.05.16    +14.59
  10. M45 Andrew French           WIM               1.05.50    +15.33
  11. M50 Ian Wells               SOC               1.08.57    +18.40
  12. M50 Jon Paton               SN                1.09.20    +19.03
  13. M65 David Battison          SARUM             1.13.25    +23.08
  14. M40 Richard Jones           SLOW              1.14.11    +23.54
  15. M40 Philip Harvey           WIM               1.16.15    +25.58
  16. M50 Peter Stewart           SOC               1.17.00    +26.43
  17. W45 Karen French            WIM               1.17.38    +27.21
  18. M65 Richard Thornton        SARUM             2.02.11  +1.11.54