Results for Solent Summer Series 5, Hursley, 04/06/2016

Courses
Yellow, Orange, Light Green

Yellow (length 2.1km, climb 25m, 16 controls)

  1  Calum Henderson             IND M12  14:13 
  2  Sarah Tidmus                IND W7   18:36 
  3  Georgia Barnes              IND W12  21:02 
  4  Duncan Currie               SOC M10  21:47 
  5  George Wells                SOC M10  23:44 
  6  Daniel Barnes               IND M9   24:04 
  7  Emma Currie                 SOC W10  24:23 
  8  Charlotte Draper            IND W11  28:06 
  9  Butt Family                 IND GRP  30:17 
     ----------Yellow standard----------
 10  Janet Thirkell            SARUM W50  34:54 
 11  Jean Witty                  IND W1   37:32 
 12  Matilda Thirkell          SARUM W12  38:26 
 13  Family Hodson               IND GRP  43:56 
 14  Read-Jones Family           IND GRP  44:55 
 15  Sarah Jenner                IND GRP  45:39 
 16  Neil Sunborg                IND M40  45:48 
 17  Amelie Brents               IND W2   48:25 
 18  Kia and Kayleigh Smith      IND GRP  52:54 

Courses Yellow, Orange, Light Green
Return to Top

Orange (length 2.7km, climb 25m, 18 controls)

  1  Katherine Matthew           IND GRP  18:41 
  2  Isla Allan                  IND W14  22:18 
  3  Lynne Allan                 IND O    22:42 
  4  Matthew and Clive Duckering IND M10  25:45 
  5  Anna Walklate               IND W37  27:39 
  6  Mark Aston                  IND M21  32:37 
  7  Thomas Forster              SOC M12  32:50 
  8  Jack Holden                 IND M7   34:31 
  9  Dom And Mark                IND GRP  35:50 
 10  Dianne Watkins              IND W60  36:52 
 11  Calum Henderson             IND M12  38:57 
 12  Kim Lake                    IND W28  40:06 
 13  Jane Wheeler                SOC W21  40:20 
 14  Angus Allan                 IND M12  41:09 
     ----------Orange standard----------
 15  Laura Ellis                 SOC W14  41:10 
 16  Sarah and James Duckering   IND M12  43:50 
 17  Suzanne and Coral Grp       IND GRP  43:56 
 18  Rory Tidmus                 IND M10  44:22 
 19  Robert Sawyer             SARUM M10  47:21 
 20  Sarah Pothecary             IND GRP  58:52 
 21  Carr Family                 IND GRP  59:25 
 22  Groom Family                IND GRP  60:23 
 23  Richard Sawyer            SARUM M10  64:13 
 24  Bastian Hambach             IND M40  65:19 
 25  Sargent Bray                IND M34  65:25 
 26  Laura Roffey                IND GRP  79:10 
 27  Marta Adamczyk              IND W25  83:17 

Courses Yellow, Orange, Light Green
Return to Top

Light Green (length 3.9km, climb 30m, 21 controls)

  1  David Currie                SOC M40  19:43 
  2  Robert Finch                SOC M21  19:47 
  3  Tim Morgan                 EUOC M20  19:54 
  4  Michael Ellis               SOC M16  24:08 
  5  Andy Hodson                 IND M40  24:25 
  6  Jan Travnicek              TVOC M40  25:14 
  7  Roger Thetford             TVOC M50  25:25 
  8  Andrew Nash                 SOC M40  25:52 
  9  Anya Crocker                SOC W21  25:54 
 10  Piotr Rusinek               SOC M35  26:00 
 11  Gary Sawyer               SARUM M35  26:41 
 12  Matthew Grant                SN M40  26:48 
 13  Jon Forster                 SOC M50  27:02 
 14  Matthew Ellis               SOC M45  27:14 
 15  David Henderson             IND M45  27:28 
 16  Christine Currie            SOC W35  27:47 
 17  Robin Smith                 SOC M60  28:48 
 18  Jane Morgan                 SOC W55  29:32 
 19  Mikhail Gryaznevich        TVOC M60  29:40 
 20  Kevin Bracher               SOC M60  29:51 
 21  Paul Lane                  BAOC M55  30:48 
 22  Ian Wells                   SOC M55  31:03 
 23  Charles Brent               IND M31  31:06 
 24  Jon Pybos                   IND M26  31:48 
 25  Toby Tyrrell                SOC M50  32:16 
 26  Damian Rowlings             IND M50  33:19 
 27  Peter Stewart               SOC M55  33:47 
 28  Jessica Stanfield           SOC W50  34:07 
 29  Kieran Devine               SOC M60  34:10 
 30  Paul Smith                 BADO M50  36:03 
 31  Joe House                    SO M60  36:04 
     -------Light Green standard--------
 32  Carol House                  SO W60  36:11 
 33  Matt Green                  IND M40  36:47 
 34  Lisa James                  SOC W45  36:53 
 35  Jay Dillon                  IND M40  37:25 
 36  Fred Thomson             RNRMOC M45  37:26 
 37  Julia Loring                SOC W55  37:35 
 38  Laurie Rose                BADO M60  37:47 
 39  Martin Thirkell           SARUM M45  37:49 
 40  Emily Bradshaw              IND W33  38:06 
 41  Bill Davidson               SOC M65  38:07 
 42  Terry Smith                 SOC M65  38:48 
 43  Sam White                   SOC M14  39:59 
 44  Janos Pula                  SOC M40  40:48 
 45  Will Lane                   IND M22  41:24 
 46  Malcolm Scott                SN M60  41:41 
 47  Kevin Oliver                IND M35  41:44 
 48  Gavin Avey-Hebditch         WSX M55  42:10 
 49  Ollie Wells                 SOC M12  44:41 
 50  Barbara Davidson            SOC W65  45:54 
 51  Jenny Dickin                SOC W18  46:24 
 52  David Cross                 IND M58  47:29 
 53  Jenny Chapelhow             SOC W14  50:28 
 54  Paul Channing               SOC M55  52:17 
 55  David Lee                  NGOC M80  56:46 
 56  Elaine Chapelhow            SOC W45  66:36 
 57  Debbie Fennell              IND GRP  68:21 
mp   Mark Craven                 IND M27  37:08 1 out of order
mp   Lauren Newitt               SOC W18  44:49 Missing no 5
mp   Norman Wilson               SOC M65  45:10 Missing no 12
     Paul Smith                 BADO M50  dnf   No finish time

Courses Yellow, Orange, Light Green
Return to Top


Results software provided by Michael Napier, e-mail mnapier @ cix.co.uk