Results for Summer Series 3, West Wood, Netley, 07/05/2016

Courses
Yellow, Orange, LGreen
Return to index

Yellow (length 2.1km, climb 40m, 14 controls)

  1  Wells Gang                    IND GROUP  30:38 
  2  Nicky Tidmus                        IND  31:20 
  3  Eleanor Dew                     SOC W14  33:25 
  4  Draper x3                       IND M8   41:57 
  5  Margaret Pratt                  IND W56  42:06 
  6  Bethan Dew                      SOC W12  46:25 
  7  Amelie Thomas Green             IND W5   48:03 
     ------------Yellow standard------------
  8  Welton Family                   IND GRP  62:09 
  9  Jemma Jones                     IND W    63:23 
 10  Amalie Brent                    IND W2   64:42 
 11  Lucy Wolverson                  IND W35  65:03 
 12  Jenny Giles                     IND GRP  80:07 
mp   Charlotte Pealin                SOC W5   77:26 Missing no 1

Courses Yellow, Orange, LGreen
Return to Top, index

Orange (length 2.9km, climb 60m, 15 controls)

  1  Anna Walklate                   IND W37  30:17 
  2  Emily Shrosbree                 IND W33  31:45 
  3  Jenny Chapelhow                 SOC W14  33:03 
  4  Matthew Humphreys & Kat Smith IND GROUP  36:11 
  5  Edward Lines                     SO M18  36:53 
  6  Jonathan Bean                   SOC M21  39:58 
  7  Elaine Chapelhow                SOC W45  40:12 
  8  Dianne Watkins                  IND W60  41:20 
  9  Jack Holden                     IND M7   48:23 
 10  Henry Pealin                    SOC M8   49:01 
 11  Jamie Kesby                     IND M14  50:56 
     ------------Orange standard------------
 12  Jane Wheeler                    SOC W21  51:50 
 13  Mark Hands                      IND M40  54:23 
 14  Ollie Wells                     SOC M12  54:35 
 15  J Welton                     SCOUTS GRP  55:40 
 16  Sherr / Netons Families         IND GRP  65:23 
 17  Ali Phillips                  IND GROUP  65:56 
 18  Ruby and Megan Hamp             IND GRP  69:02 
mp   Thomas Forster                  SOC M12  33:40 Missing no 4
     Laura Ellis                     SOC W14  dnf   No finish time
     Simon Hobwell               25TH SC M12  rtd   Missing nos 10-15

Courses Yellow, Orange, LGreen
Return to Top, index

LGreen (length 4.3km, climb 95m, 23 controls)

  1  Andrew Snell                   BAOC M40  42:12 
  2  Andrew Nash                     SOC M40  42:26 
  3  Gary Sawyer                   SARUM M35  43:28 
  4  Mike Frizzell                  BADO M55  43:42 
  5  Robin Smith                     SOC M60  44:53 
  6  Jon Forster                     SOC M50  47:22 
  7  Robert Hick                     WSX M55  49:12 
  8  Kevin Bracher                   SOC M60  49:50 
  9  Robbie Berryman                 SOC M21  50:07 
 10  Dave Kesby                      IND M45  51:09 
 11  Matthew Ellis                   SOC M45  51:43 
 12  Michael Ellis                   SOC M16  52:48 
 13  Joe House                        SO M60  54:43 
 14  Ian Wells                       SOC M55  54:51 
 15  Robert Lines                     SO M50  54:53 
 16  Jes Dickin                      SOC M55  56:13 
 17  Anthony Dew                     SOC M40  57:13 
 18  Peter Davis                     SOC M60  57:59 
 19  Janos Pula                      SOC M40  58:17 
 20  Norman Wilson                   SOC M65  61:28 
 21  Terry Sankey                    SOC M65  62:34 
 22  Carol House                      SO W60  63:08 
     ------------Green standard-------------
 23  Peter Stewart                   SOC M55  63:41 
 24  Paul Channing                   SOC M55  66:11 
 25  Bill Davidson                   SOC M65  66:38 
 26  Roger Hicks                     SOC M50  67:56 
 27  Julia Hicks                     SOC W50  68:08 
 28  Jill Ellis                      SOC W45  69:32 
 29  Colin Holcombe                  SOC M55  69:51 
 30  Emily Bradshaw                  IND W21  70:13 
 31  Barbara Davidson                SOC W65  71:46 
 32  Bernie Newitt                   SOC W50  71:56 
 33  Sam White                       SOC M14  72:54 
 34  Lisa James                      SOC W45  74:03 
 35  Lauren Newitt                   SOC W18  74:12 
 36  Charles Brent                   IND M31  74:18 
 37  Fred Thomson                 RNRMOC M45  78:13 
 38  Stepanie Ryivders             IND GROUP  82:30 
 39  Karen Berry                     IND W50 106:35 
mp   Julia Loring                    SOC W55  73:14 Missing no 6
mp   Ammar Sabha                     IND M25  78:23 Missing nos 5-6,16
     Alastair Moir                   SOC M60  rtd   Missing nos 8-15
     Liz Snell                       IND W40  rtd   Missing nos 7-21,23
     Andrew Wright                   IND M50  rtd   Missing nos 9-18,20-23; 3 out of ord

Courses Yellow, Orange, LGreen
Return to Top, index


Results software provided by Michael Napier, e-mail mnapier @ cix.co.uk