Results for Solent Series 5, Lakeside Country Park, 23/05/2015

Courses
Yellow, Orange, Light Green

Yellow (length 1.8km, climb 10m, 13 controls)

  1  Robert Sawyer            SARUM M10  18:29 
  2  Tristan Sell               IND M6   22:27 
  3  Richard Sawyer           SARUM M10  24:31 
     ---------Yellow standard----------
  4  The Green Family           SOC GRP  34:19 
  5  Hannah Ovans               IND W8   54:48 

Courses Yellow, Orange, Light Green
Return to Top

Orange (length 2.7km, climb 10m, 16 controls)

  1  Archie Southwick          BAOC M10  21:31 
  2  Green Hannah & Harry       IND GRP  28:37 
  3  Vikki Green                IND W40  30:13 
  4  Edd and Sally Harvey       IND GRP  30:57 
  5  Caroline Passfield         IND W45  33:49 
     ---------Orange standard----------
  6  James Kesby                IND M12  38:35 
  7  Jack Holden                IND M6   39:19 
  8  Group Jones - Hume         IND GRP  41:35 
  9  Ruby Hamp                  IND W8   48:47 

Courses Yellow, Orange, Light Green
Return to Top

Light Green (length 4.2km, climb 15m, 16 controls)

n/c  Kevin Bracher              SOC M60  30:31 
  1  John Orton                 NWO M60  31:31 
  2  Nick Marett                 SN M35  31:33 
  3  Robert Sweatman            SOC M50  31:57 
  4  Janos Pula                 SOC M40  31:58 
  5  Michael Ellis              SOC M16  33:24 
  6  Robbie Berryman            SOC M21  33:39 
  7  Peter Davis                SOC M60  34:48 
  8  David Knight               IND M21  34:51 
  9  Clare Hutchison            SOC W35  35:09 
 10  Catherine Hutchison        SOC W35  35:43 
 11  Stewart Southwick         BAOC M30  35:57 
 12  Tony Ludford              BADO M70  37:46 
 13  Julia Hicks                SOC W50  38:00 
 14  Lucy Bailey                IND W21  38:49 
 15  Alastair Moir              SOC M60  39:32 
 16  Bernie Newitt              SOC W50  39:49 
 17  Matthew Ellis              SOC M45  40:49 
 18  Chris Dickey               SOC M21  42:00 
 19  Peter Stewart              SOC M55  43:33 
 20  Gavin Avey-Hebditch        WSX M55  43:52 
 21  Paul Smith                BADO M50  44:53 
 22  Kevin Oliver               IND M35  45:35 
 23  Serena Ludford            BADO W50  45:43 
 24= Roger Hicks                SOC M50  45:46 
 24= Roderick Johnstone         SOC M40  45:46 
 26  Fred Thomson            RNRMOC M45  46:06 
 27  Roger Pleasant             SOC M65  47:01 
 28  Brian Fisher               IND M60  47:07 
     -------Light Green standard-------
 29  Paul Channing              SOC M55  48:10 
 30  Nyssa Cole                 SOC W21  48:15 
 31  John Marsh                  SO M45  49:22 
 32  Louise Miness              IND W35  55:04 
 33  Jessica Knight             IND W21  56:45 
 34  Sam White                  SOC M14  57:28 
 35  Malcolm McNeill             SO M65  57:54 
 36  Lauren Newitt              SOC W16  58:00 
 37  K Weaver Sam Lazarus Keene IND GRP  64:23 
 38  Harvey Sell                IND M12  66:40 
 39  David Lee                 NGOC M75  69:40 
 40  Sell Angie                 IND GRP  77:55 
mp   Dave Kesby                 IND M45  31:29 Missing no 16
     Piotr Rusinek              SOC M35  dnf   No finish time
     Sally Topsom               SOC W55  dnf   No finish time
     Damon Holmes               IND M35  dnf   No finish time

Courses Yellow, Orange, Light Green
Return to Top


Results software provided by Michael Napier, e-mail mnapier @ cix.co.uk