Results for Solent Summer Series 3, West Walk, 24/04/2015

Courses
yellow, orange, light green
Return to index

yellow (length 2.6km, 13 controls)

  1  Emily Barnes        IND W10  43:29 
  2  Craig Ovans         IND M12  52:55 
  3  Gorgina Barnes      IND W12  62:56 
     ------Yellow standard------

Courses yellow, orange, light green
Return to Top, index

orange (length 2.8km, 12 controls)

  1  Jane Wheeler        SOC W21  31:11 
  2  Anna Walklate       IND W35  38:24 
  3  Mark Hands          IND M40  45:41 
  4  Ollie Wells         SOC M12  47:53 
  5  Thomas Forster      SOC M12  56:47 
  6  Charlie Wells       SOC M10  58:25 
  7  Harvey Sell         IND M14  59:30 
  8  Marie Preston       IND W21  64:20 
     ------Orange standard------
  9  Eddie Harvey        IND M14  66:04 
 10  Nigel Sell          IND M45  67:45 
 11  Rachel Fargher      IND W35  81:35 
 12  Bryony Drew         IND W40 105:20 
     Laura Ellis         SOC W14  dnf   No finish time
     Ewan Fox             SN M10  rtd   Missing nos 6-12
     Isobel Fox           SN W10  rtd   Missing nos 6-12
     Jack Wicks          IND M10  rtd   Missing nos 2-12

Courses yellow, orange, light green
Return to Top, index

light green (length 4.8km, 15 controls)

  1  Nick Marett          SN M35  37:02 
  2  Robert Sweatman     SOC M50  41:34 
  3  Piotr Rusinek       SOC M35  42:28 
  4  Julian Hartwell     SOC M60  42:34 
  5  Ian Moran           SOC M55  42:48 
  6  Kevin Bracher       SOC M60  44:19 
  7  Jon Forster         SOC M45  44:42 
  8  Anthony Dew         SOC M35  45:35 
  9  Michael Ellis       SOC M16  51:15 
 10  Joe House            SO M60  52:24 
 11  Charles Brent       IND M30  53:28 
 12  Sue Hands           WIM W65  53:41 
 13  Clare Hutchison     SOC W35  55:05 
 14  Steve Pullen        SOC M60  55:55 
 15  Julia Hicks         SOC W50  56:15 
 16  Peter Davis         SOC M60  56:52 
 17  Jes Dickin          SOC M55  57:14 
 18  Gavin Avey-Hebditch WSX M55  58:08 
 19  Janos Pula          SOC M40  58:33 
 20  Robbie Berryman     SOC M21  58:59 
     ---Light Green standard----
 21  Catherine Hutchison SOC W35  59:10 
 22  Matthew Ellis       SOC M45  59:19 
 23  Carol House          SO W55  63:20 
 24  Roger Pleasant      SOC M65  63:29 
 25  Lucy Bailey         IND W21  65:29 
 26  Bernie Newitt       SOC W50  71:47 
 27  Fred Thomson     RNRMOC M45  72:33 
 28  Roger Hicks         SOC M50  78:25 
 29  Peter Stewart       SOC M55  80:33 
 30  Brian Fisher        GRR M60  80:38 
 31  Jessica Knight      IND W30  81:07 
 32  Nyssa Cole          SOC W21  83:19 
 33  Jillian Devine      SOC W50  83:46 
 34  Malcolm McNeill      SO M65  88:07 
 35  Jenny Dickin        SOC W18  89:49 
 36  Clare Devine        SOC W21  89:57 
 37= Louise Miness           W35  93:54 
 37= Damon Holmes        IND M21  93:54 
 39  Ian Cowe            IND M60 121:32 
     Emma Campbell      BAOC W21  dnf   No finish time

Courses yellow, orange, light green
Return to Top, index


Results software provided by Michael Napier, e-mail mnapier @ cix.co.uk